Haber

31. FISU Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nda ‘bian lian’ performansı

ÇENGDU, 29 Temmuz (Xinhua) – Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaletinin başkenti Chengdu’da düzenlenen 31. FISU Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nın açılış töreninde “bian lian” veya “yüz değiştiren” performansı sergileyen sanatçılar, 28 Temmuz 2023.

28 Temmuz 2023’te Chengdu’da düzenlenen 31. FISU Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nın açılış töreninde geleneksel “bian lian” gösterisini gerçekleştiren sanatçılardan biri, Sichuan Film’de dans performansı eğitimi alan 19 yaşında bir üniversite öğrencisi ve Çocukluğundan beri dans etmeyi hayal eden Televizyon Üniversitesi. Öğrencisi Ren Xin’di.

Ren ve arkadaşları, üniversitede okuyan 700’den fazla dans performansı öğrencisi ve diğer 30 “bian lian” şovmeni arasından seçildi. Daha önce sıfır “bian lian” geçmişi olan acemiler, dört aylık yoğun “bian lian” eğitiminin ardından açılış töreninde performans sergileyen yetenekli sanatçılara dönüştüler.

Bu eğitim, bu öğrencilerin yalnızca “bian lian” becerilerinde ustalaşmasını sağlamakla kalmadı, aynı zamanda dans ve performans konusundaki temellerini de sağlamlaştırdı.

Sichuan Operası’nın en ünlü özelliklerinden biri, sanatçıların yüz makyajlarını hızla değiştirerek etkileyici ve dramatik etkiler yarattıkları yüz değiştirme tekniğidir. (Fotoğraf: Chen Zeguo/Xinhua)

cubukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu