Haber

İnan Kıraç, Kızı İpek Kıraç’ı Evlat Edinmeyi Reddetti: “Artık Böyle Bir Çocuğum Yok”

Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından İnan Kıraç, kızı İpek Kıraç’ın tüm mal varlığına el koymak istediği gerekçesiyle onu evlatlıktan reddettiğini açıkladı. İnan Kıraç, kuracağı vakıf aracılığıyla tüm mal varlığını eğitime muhtaç çocuklara bağışlayacağını duyurdu.

İnan Kıraç, 2020 yılında vefat eden Koç Holding kurucusu Vehbi Koç’un kızı Suna Kıraç’tan kendisine miras kalan miras nedeniyle bu yılın başında kızı İpek Kıraç hakkında dava açmıştı.

Kıraç, Suna Kıraç’ın vasiyetiyle kızı İpek Kıraç’a devredilen Temel Ticaret ve Yatırım AŞ’nin yüzde 20’lik hissesi hakkında tedbir alınmasını, tamamı İpek Kıraç’a ait olan yüzde 25’lik hisselerin ise iadesini talep etti. Uygar Kanunu uyarınca kendi adına tescil edilecektir. .

Bu dönemde İpek Kıraç, babası İnan Kıraç’a dava açtı. İnan Kıraç’ın kaçakçı olduğunu ve halen mal kaçakçılığı yaptığını iddia etti.

İnan Kıraç, İpek Kıraç’ın hukuka aykırı olarak eline geçen “miras belgeleri” ile yaptığı işlemin baba-oğul ilişkisine zarar verdiğini belirterek, uyarılarının sonuçsuz kaldığını söyledi.

İnan Kıraç, Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Artık İpek adında bir çocuğum yok ve böyle bir kişinin benim soyadımı taşımaya hakkı olmadığını kamuoyuna beyan ederim.’

haberasarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu