Haber

İspanyol medyasında Arjantin’in Dünya Kupası şampiyonluğu

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nı finalde Fransa’yı penaltı atışlarında yenerek kazanan Arjantin, İspanyol medyasında manşetlere taşındı.

İspanya’da ihtiyaç SporKaptan Lionel Messi, her iki siyasi gazetede de manşetlere çıkan Arjantin’in öne çıkan ismi oldu.

Spor gazetelerinden Marca, manşetinde Arjantin Milli Takımı’nın “gök mavisi” ve Messi lakaplarını kullandığı, “Tarihin en iyi finalinde Arjantin üçüncü Dünya Kupası’nı kazandı. Leo artık hak ettiği Dünya Kupası’na sahip. .” o yazdı.

AS gazetesi “Gökyüzünde” başlığıyla, “Turnuvanın en iyi oyuncusu ve finalde iki gol atan Messi, Arjantin’de üçüncü Dünya Kupası’nı kazandı.” sözlerini verdi.

El Mundo Deportivo’nun “Messi tarihin en iyisidir” manşetiyle yaptığı haberde, Arjantin’in Fransa’yı penaltılarla yenerek Dünya Kupası’nı büyük bir finalle kaldırdığı vurgulandı.

Sport gazetesi de konuya ilişkin bir haberde, Diego Maradona’nın 1986 Dünya Kupası’nı kazanan Arjantin’de yarı finalde İngiltere’ye karşı bu kez Messi’ye attığı gol için kullandığı bir fotoğrafta “Tanrı’nın eli” sıfatını kullanmıştı. Lionel Messi ile Dünya Kupası. Tanrı vardır” dedi.

Diğer İspanyol gazetelerinden El Pais, “Messi’nin Arjantin’i unutulmaz bir finalin ardından taç giydi”, El Mundo “Messi bitirdi”, ABC “Messi, Arjantin’in Dünya Kupası’ndaki üçüncü yıldızını yaptı”, La Vanguardia “Messi artık Dünya Kupası’nın ‘Sahibi’ .

Maçtan sonra Messi’nin basına yaptığı açıklamalarda, “Diego (Maradona) bana bu kupayı teklif edecekti. Ben bu kupa ile mesleğimi kapatmak istedim. Daha fazlasını isteyemem.” İspanyol basınında “biçim” terimi öne çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu