Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Engin: Edirne’de sandıklara sahip çıkacağız

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Edirne’de yaptığı çalışmalarla toplumun her kesiminden takdir toplayan İYİ Parti İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin hem genel hem de yerel bir değerlendirmede bulundu.

İYİ Parti olarak Edirne’de oylarını artıran 1. il olduklarını belirterek, “ÂLÂ Parti Edirne teşkilatı olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz, 14 Mayıs seçimini geride bıraktık. Şimdi önümüzde 28 Mayıs var. Oy artıran 1. İl olarak istatistiklere girdi.Bir önceki seçimde yüzde 16 olan oy oranımızı bu seçimde yüzde 21’e çıkardık ve Edirne’den Prof. milletvekilliği yaptık.Seçimlerin hemen ardından İYİ Parti 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdik.28 Mayıs seçimleri için neler yapabileceğimizi tartıştık.İYİ Parti olarak aldığımız ilçeleri belirledik. Oy az, ne tür ziyaretler yapalım diye istişare ettik. Akalın Milletvekilimizle sahada çalışmaya başladık. Millete verdiğimiz sözleri anlatmak için bu yola çıktık” dedi.

Önder Engin, genel seçimlerde istedikleri oyu alamadıklarını ancak Edirne’de oylarını artırdıkları alanlara motive olarak çıktıklarını söyledi. “Öğrenciler maddi sıkıntı yaşıyor olabilir bu seçimde yol masrafları çok değerli bunun için çalışacağız. O yüzden lütfen herkes sandığa gitsin. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. 30 binin ortasında oy atılmadı. Edirne’de bu seçmenlere bizzat ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

haber-kucukcekmece.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu