Haber

İzmir Büyükşehir ekipleri Hatay’da umut yetiştiriyor

İZMİR (İGFA) –Deprem bölgesinde zamana karşı mücadele sürerken, İzmir Büyükşehir Belediyesi de tüm birimleriyle çalışmalara destek veriyor.

48 araç ve 164 uzman çalışanıyla Hatay’a ulaşan İZSU ekipleri, arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra depremzedelere de yardım ulaştırıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen Timleri de Antakya’da arama kurtarma ve diğer faaliyetlere katılıyor.

Deprem bölgesi için bölgede en çok ihtiyaç duyulan iş makinesi ve uzman insan gücünü koordine eden İZSU Genel Müdürlüğü, 48 araç ve iş makinesi ve 164 çalışanı ile Hatay’da arama kurtarma faaliyetleri yürütüyor.

AFAD ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışan gruplar, ihtiyaç sahibi depremzedelere yapılan yardımların dağıtımında da görev alıyor.

Deprem bölgesine ulaşan İZSU’nun su tankerleri, enkaz kaldırma çalışmalarında görev yapan iş makinelerinin yanı sıra, su ihtiyacı olan noktalara su dağıtıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Dairesi Başkanlığına bağlı 56 iş makinesi ve operatörü Antakya’da arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Arama kurtarma ekiplerinin enkaz altında kalan vatandaşlara rahatlıkla ulaşabilmesi için enkaz ve molozların kaldırılması işlemini iş makineleri gerçekleştiriyor.

guzelyurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu