Haber

Deprem bölgesindeki Hazine taşınmazlarının sözleşme borçlarının 3 ay ötelenmesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen 11 il ve Sivas’ın Gürün ilçesindeki Hazine taşınmazlarının sözleşmesi gereği ödenecek bedellerin ödeme koşulları, son ödeme tarihi 6 Şubat-8 Mayıs arasında olanların ödeme vadeleri 3 ay ertelenecek.

2 Mart 2023 tarih ve 127 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na verilen yetki kapsamında, Hazine taşınmazları için tahsil edilecek harç bedellerinin önümüzdeki günlerde ertelenmesine ilişkin Milli Emlak Genel Tebliği yayımlandı. olağanüstü süre bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Üç taksitte ödenecek

Bu kapsamda, 6 Şubat’ta yaşanan depremler nedeniyle afet bölgesi olarak kabul edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’daki Hazine taşınmazlarına ve Sivas’ın Gürün ilçesi, 6 Şubat 2023 ile 8 Mayıs tarihleri ​​arasında sözleşme gereği ödenmesi gereken tutarlar ile ecrimisil ücretlerinin ödeme vadeleri 3 ay ertelenecek ve bu ücretler 3 taksit halinde tahsil edilecek. erteleme süresinin sonunda.

Bu ücretlere gecikme zammı ve faiz uygulanmayacaktır.

habertepebasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu